Jak wybrać laptopa do gier?

Wybór solidnego laptopa do gier nie jest wcale taką prostą sprawą, jak mogłoby się nam na pierwszy rzut oka wydawać. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia, które produkowane są w tak wielu różnych rodzajach, że aż nie jest to proste, by tak od razu wybrać to najlepsze. Niemniej jednak postaramy się jakoś pomóc Ci w tym zadaniu, iż robimy wszystko, żeby zakup nowego laptopa do gier był po prostu nie tylko prostszy, ale przede wszystkim także efektywniejszy.

Co powinien posiadać laptop dla gracza?

  • Mocną i dedykowaną kartę graficzną – w laptopie dla gracza z pewnością nie ma sensu korzystać ze zintegrowanej karty graficznej, bo to się po prostu nie opłaca. W takim przypadku konieczna jest dedykowana karta graficzna i to jeszcze bardzo dobrej jakości i koniecznie z własną pamięcią RAM.
  • Wydajny procesor – to, jaki będzie nasz procesor, warunkuje, jak będzie nam się grało na danym laptopie. Jeżeli procesor będzie słaby, to jasne jest, że gra nie będzie zbyt dynamiczna, może nam się często zacinać i raczej nie będziemy zadowoleni z efektów. Dlatego też zdecydowanie lepiej będzie postawić na procesor siódmej, a przynajmniej piątej generacji.
  • Dużą przekątną ekranu – o ile do zwyczajnych domowych zdań całkowicie wystarczy nam laptop z matrycą 14 cali, o tyle w przypadku grania konieczny jest większy ekran. Chciałoby się powiedzieć, że takim najlepszym rozwiązaniem byłby notebook o przekątnej 17 cali, ale jasne jest, że takie konstrukcje nie dla każdego będą wygodne. Dlatego czasami warto ograniczyć się do 15’6 cala i będzie to zdecydowanie wystarczające w większości przypadków.
  • Pojemny akumulator – podczas grania wykorzystujemy zazwyczaj dość dużo energii, a więc kiedy chcemy grać poza domem, to jasne jest, że potrzebujemy takiego urządzenia, które będzie wyposażone w bardzo pojemny akumulator, który pozwoli nam na wiele godzin pasjonującej rozgrywki.
  • Dużo pamięci RAM – ilość pamięci RAM determinuje to, czy będziemy mogli mieć jednocześnie otwartych wiele okien. Z pewnością dzisiaj takim minimum jest 4 GB pamięci RAM, ale komputer dla gracza może zazwyczaj obsługiwać nawet do 32 GB, w zależności od tego, jakiej jest jakości.

Wybór dobrego notebooka dla gracza może stanowić nie lada wyzwanie, szczególnie wtedy, kiedy jest to nasz pierwszy laptop i nie wiemy, czym się mamy kierować. Jednakże w momencie, kiedy przeprowadzimy taki chociaż wstępny reaserch, to szybko okaże się, że będziemy wiedzieć, na co stawiać i jednocześnie też, że dokonamy dobrego wyboru a pieniądze, które wydamy, zainwestujemy dobrze.

Dodaj komentarz