single

Jak wybrać słuchawki do gier?

Branża gier wideo rozwija się każdego roku. Współcześni gracze nie wyobrażają sobie już życia bez niektórych urządzeń, które kilka lat temu nie były znane szerokiemu kręgowi. Słuchawki dla graczy to jedno z naprawdę niezbędnych urządzeń, które może dać o wiele więcej emocji i wrażeń z procesu gry. Początkujący gracz może być zszokowany różnorodnością wzorów, formatów, marek, segmentów cenowych na współczesnym rynku słuchawek. Dlatego dzisiaj chcemy odpowiedzieć na często zadawane pytania użytkowników dotyczące wyboru słuchawek do gier.

Od razu ostrzegam, że nie należy oszczędzać na słuchawkach do gier. Będzie cię to kosztowało więcej, bo po miesiącu tanie słuchawki zawiodą i będziesz musiał kupić nowe. Uszy się męczą, konstrukcja jest niewygodna, a dźwięk może być hałaśliwy – to uzyskasz oszczędzają kilkadziesiąt złotych na tańszym modelu.

Projekt i forma

Nadchodzi najważniejszy moment - wybór słuchawek z różnych modeli, obecnych w sklepach. Jeśli nie wchodzisz w szczegóły, główna walka toczy się między słuchawkami dousznymi (próżnia) a pełnowymiarowymi (monitor) słuchawkami. Cóż, radzimy wybrać słuchawki monitorowe. Tylko odpowiednio dobrane pełnowymiarowe słuchawki mogą dać ci wygodną, nieprzerwaną rozgrywkę, od której nie zmęczą się uszy. Szukaj słuchawek z podwójnym pałąkiem na głowę, metalową szyną i wyściełaną nakładką na głowę. Taka konstrukcja zapewni ci zarówno ciasne dopasowanie miseczek urządzenia, jak i odpowiedni komfort użytkowania. Zwróć także uwagę na rodzaj poduszek nausznych, które są wykonane z oddychającego materiału.

Specyfikacje

Obecność technologii dźwięku przestrzennego w słuchawkach. Pożądane jest, aby była to imitacja 7.1. Dzięki tej jakości, grając w przepełnione akcją gry akcji, w których musisz walczyć z przeciwnikami (np. CS: GO), uzyskasz nad nim przewagę, bo jego kroki słychać na długo, zanim zbliży się do ciebie od tyłu. Jakość dźwięku zależy bezpośrednio od impedancji wyjścia ze słuchawek. Dlatego, jeśli chcesz znaleźć słuchawki, które nie będą miały szumów i zniekształceń, wybierz te, w których ten wskaźnik wynosi co najmniej 32 omy, a najlepiej nawet więcej. W przypadku słuchawek do gier upewnij się, że masz długi kabel połączeniowy o długości od 2 metrów. Dobrze, jeśli są wyjmowane, dzięki czemu można dopasować potrzebną długość z etui do przypadku, a po zerwaniu takiego kabla nie trzeba nosić słuchawek do serwisu, wystarczy je tylko zmienić. Jeśli chodzi o słuchawki wykonane w technologiach bezprzewodowych – to nie nadają się do gier. Mają niską żywotność baterii, jakość dźwięku jest zwykle znacznie niższa niż w przypadku ich przewodowych odpowiedników. Wybierz słuchawki z typem połączenia USB, ponieważ słuchawki korzystające ze standardowego gniazda 3,5 mm bardzo często same mają zniekształcenia lub mikrofon, który jest z nimi, emituje dźwięk o wyjątkowo niskiej jakości. Sterowanie słuchawkami musi znajdować się na kablu. Przyciski i suwaki znajdujące się na samej obudowie słuchawek zajmują bardzo dużo czasu podczas konfiguracji podczas samej gry. W słuchawkach należy położyć nacisk na niskie częstotliwości. Ponieważ odpowiadają za bogactwo dźwięków. Warto znaleźć urządzenie o czułości co najmniej 105 dB. Otrzymasz także przyjemny bonus w postaci przyjemnego słuchania muzyki.